Stare gry

Stare gry

Stare gry

Dzisiaj gry komputerowe przypominają niemalże filmy. Imponująca grafika, niesamowite pomysły i jakość robią swoje. Młodsi gracze, co prawda słyszeli, że nie zawsze tak było, niemniej jednak zapewne ciężko im to sobie wyobrazić. Obecne komputery posiadają nieprawdopodobną moc i w zasadzie bezproblemowo pójdzie na nich najnowsze gra. Oczywiście zależy, jakim sprzętem dysponujemy, niemniej jednak te, które dzisiaj w sklepach mamy taki wybór, że na pewno każdy jest w stanie dobrać coś odpowiedniego do siebie i swoich preferencji.

Nie jest przy tym żadną tajemnicą, że najnowsze tytuły potrzebują oczywiście komputerów najdroższych, a wystarczy w tym celu wspomnieć choćby o polskim hicie, czyli popularnej grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kiedyś nikomu się nawet nie śniło, że gry komputerowe pod kątem grafiki i nie tylko, pójdą tak daleko. Najstarsze gry na konsolę czy na komputer opierały się na czymś zupełnie innym. Pomysł był niezwykle prosty, podobnie zresztą, jak całe wykonanie. Nie oznaczało to jednak, że twórcy nie potrafili niczym zaskoczyć. Pod tym kątem było wprost przeciwnie.

Często te najprostsze i niektórzy mogliby powiedzieć, najbardziej prymitywne pomysły potrafiły wciągnąć na wiele dni czy też tygodni. W zasadzie większość graczy potrafi wymienić kilka kultowych tytułów z tamtych lat, które praktycznie weszły do popkultury. Obsługa gier z tamtych czasów również znacząco się różniła od tego, z czym spotykamy się dzisiaj. Najczęściej w przypadku gier komputerowych, do grania użyło się czterech przycisków. Jeśli chodzi o grę na konsolę to dżojstiki posiadały strzałki oraz dwa przyciski. Granie było całkowicie intuicyjne. Dzisiaj tak naprawdę ciężko zasiąść do rozgrywki, nie wiedząc jak się daną postacią poruszać i za pomocą których klawiszy, będzie ona wykonywała odpowiednie czynności.

poradniastopy.pl/choroba-stop/wkladki-do-butow-do-biegania/

Co prawda twórcy gier w dalszym ciągu sądzą, że jest to kwestia intuicji, ale bardziej dotyczy to tych, którzy grają od dawna. Początkująca osoba najpierw musi się solidnie wgryźć w temat. Stare, popularne 8 bitowe gry pod tym kątem wyglądały zupełnie inaczej. O ich popularności może świadczyć to, że w dalszym ciągu chętnie się do nich powraca. Strony internetowe udostępniające je, cieszą się niesamowitą popularnością. Mało tego, masa fanów gier z tamtego okresu, chętnie dzisiaj kupuje na aukcjach internetowych stare konsole by choć na chwilę przenieść się do dawnych czasów. Nie ma się czemu dziwić, jesteśmy pewni, że ten kto raz spróbuje z pewnością chętnie będzie do tego powracał.

Artykuł napisany przez: