Stare komputery

Stare komputery

Stare komputery

Dzisiejsze komputery to prawdziwe cuda techniki. Osobie niezorientowanej w temacie, nawet ciężko wytłumaczyć, jak bardzo różnią się one od tego, co było kiedyś. Obecnie komputery potrafią prawie wszystko. Mało tego, trzeba tu jeszcze wspomnieć o przeróżnych urządzeniach mobilnych, które tak bardzo ułatwiają nam życie. Internet jest powszechny, a dostęp do sieci możliwy niemalże z każdego miejsca.

Tak naprawdę przeciętna osoba, nawet nie kontroluje tego, jak często w ciągu dnia posługuje się siecią i ile rzeczy za jej pomocą robi. Kto zatem dzisiaj wyobraża sobie potężnego kolosa, zajmującego całe biurko, który w zasadzie nie jest podłączony do internetu? Wielu zapewne zadałoby by pytanie o funkcjonalność komputera bez internetu. Może ciężko sobie to uświadomić, ale taki sprzęt był atrakcją samą w sobie. Kiedy internet zawitał do naszego kraju, to początkowo tylko nieliczni umieli go rozgryźć i wiedzieli jak do tego się zabrać. W czasach, kiedy połączenie się z siecią na minutę kosztowało całkiem sporo, wspominamy z niedowierzaniem.

Mało tego, niektóre gazety dołączały do wydawnictwa płytę CD z wgranymi całymi stronami internetowymi, dzięki czemu bez żadnych kosztów można je było na spokojnie przejrzeć. Mimo tego, że obecnie wydaje się to absurdalne, to jednak tak wyglądały początki sprzętu komputerowego i internetu.

Artykuł napisany przez: