Kolekconerzy starych gier

Kolekconerzy starych gier

Jak być Computer Forensic Investigator zaawansowane

W czasach współczesnych, ponad 90% wartości dokumentów są przechowywane na komputerze, sporządzona w internecie i przekazywane za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów i każdej innej metodzie związanej cyber świecie. Zaliczkę komputerowy badacz kryminalistycznych będzie w stanie rozwiązać problemy i wykrywania przestępstw internetowych w ciągu jednej chwili. Aby być jednym z tych ludzi, dużo poświęcenia, pasji i determinacji musi być praktykowane w tej dziedzinie.

W celu osiągnięcia wysokiego statusu w tej ścieżki kariery, które są wymagane, aby mieć stabilne i solidne podstawy sprzętu komputerowego, zarządzania pamięcią masową i architektury. Ponadto, podczas pracy na określonym przypadku, dobrze jest upewnić się, że zdefiniowany zakres przypadku prawidłowo i zorientowali się odpowiedni sprzęt do użytku. Kilka przykładów takich urządzeń są:

Komputery

Laptopy

serwery

Urządzenia pamięci masowej

sieci

Zaliczkę komputer kryminalistycznych badacz powinien mieć kilka podstawowych narzędzi z nim przez cały czas. To jest tak, aby nie tracić czasu w trakcie rozpatrywania zbrodni. Poza tym ważne jest, aby sprawdzić wszystkie źródła dowodów i zachować każdy szczegół zauważył. Ponieważ większość przestępstw są wykonywane za pośrednictwem sieci, ważne jest, aby zwrócić uwagę na nieusuniętych plików i informacji przechowywanych w urządzeniach zewnętrznych. Ponadto, sprawdzanie i peryferia i wokół głównego systemu jest bardzo ważne.

Poza wszystkim, co zostało powiedziane, powinno się łatwo w stanie:

Analizowanie systemu komputerowego po włamaniu, na przykład , w celu ustalenia, w jaki sposób atakujący uzyskali dostęp i co atakujący zrobił.

Uzyskanie informacji o tym, jak działają systemy komputerowe do celów debugowania, optymalizacji wydajności lub reverse-engineering.

Odzyskiwanie danych w przypadku awarii sprzętu lub oprogramowania.

Jak wielu nadchodzące firmy są oparte komputer, informatyki śledczej jest rzeczywiście kariery, która jest duży popyt. Jeśli zainteresowanie jest tam, istnieje wiele możliwości do rozważenia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat informatyki śledczej programu Certyfikat i informatyki śledczej szkołach odwiedzić ComputerForensicsBasics.com.

Artykuł napisany przez: